Tartu orienteerumisretke loosiauhindade saajad teada

26. September

Teisipäeval, 25.septembril Tartus toimunud kestliku arengu teemalisest orienteerumisretkest osavõtjate vahel loositud auhinnad ootavaid omanikke Tartu loodusmajas (Lille 10)
Kõigi auhindade saajatega võetakse ka otse ühendust.

Auhinnad ja saajad:
toidutermos ja maiustus - Kärt S.
must joogipudel ja maiustus - Martin S.
oranž joogipudel ja maiustus - Grete V
šokolaadijook, poekott ja maius - Saskia U.
joogitermos, maiustus - Marje K.
joogitopside komplekt, maiustus - Kati K.
lekkekindel toidukarp, maiustus - Maarja M.
kookospähklimoos, puuviljade võrk-kott ja poekott - Kilian N.-K.
jalgrattasadula vihmakate, tee ja maiustus - Geithy Ott
jalgrattasadule vihmakate, tee ja maiustus - Jaagup

Kõik auhinnad pärinevad vastutustundlikust tootmisest:
maiustused ja tee on öko- ja/või õiglase kaubanduse märgisega, joogipudelite etc tootjaks on KleanKanteen: https://www.kleankanteen.com, jalgrattasadula vihmakatted on tehtud tekstiilitööstuste jääkidest erivajadusega inimeste poolt http://www.iseseisev-elu.ee/tooted/

Orienteerumisretke ühes punktis osalejatele tehtud viktoriini koos õigete vastustega leiate SIIT.

Õppevisiidi raames külastatakse Peterburgi koole ja hariduskeskusi, kes rakendavad uuenduslikke ja kaasavaid õppemeetodeid kultuuri- ja keskkonnahariduse valdkonnas. Näiteks külastatakse multimeedianäitust „Water Universe“ ja Ökoloogia ja Bioloogia Keskust „Krestovsky Island“. Samuti peetakse plaane projekti järgmise poolaasta tegevuste kohta: kavas on õuesõppe programmid Räpina ja Petseri koolides, avatud tunnid ja uurimistööde konkurss.

Visiit saab teoks projekti “CuNaHe: Formaalsete ja mitteformaalsete haridusasutuste võrgustiku koostöö tugevdamine Pihkva järve piirkonna kultuuri- ja looduspärandi säilitamise ja edendamise toetamiseks“ raames, mis viiakse ellu 2019-2021 aastal.

Projekti juhib MTÜ Peipsi Koostöö Keskus. Eestist on partneriteks Räpina Ühisgümnaasium ning seotud osapooleks Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus. Venepoolseteks partneriteks on MTÜ Peipsi Järve Projekt Pihkvast, Petseri 3. Keskkool, seotud partneriks Pihkva Riiklik Ülikool.

Projekti eesmärgiks on koolide ja mitteformaalsete haridusasutuste võrgustiku kaudu tugevdada piiriülest koostööd. Projekti fookuseks on Peipsi-Pihkva järve piirkonna ühise kultuuri- ja looduspärandi käsitlemine läbi uuenduslike hariduslike meetodite ja aktiivõppe, mis omakorda aitab kaasa teadlikkuse suurenemisele piirkonnast ning selle edendamisele. Rohkem infot projektist http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/cunahe

Projekti rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 suuruses 148 286,70 eurot ja Keskkonna Investeeringute Keskus. Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärgiks on edendada Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni piiriülest koostööd sotsiaalmajandusliku arengu edendamiseks piiriülestel alade. Programmi koduleht on leitav www.estoniarussia.eu.

Rohkem teavet:

Margit Säre

Peipsi Koostöö Keskus

margitsare@gmail.com, tel 3725088409
CuNaHe: Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region  

Programmi rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö program 2014-2020