13. veebruar toimus vahva perepäev Peipsimaa väiksemate rahaliste võimalustega peredele

13. February


Perepäeval osales 24 pereliiget Lohusuu vallast. Neid saatis valla sotsiaaltöötaja.
Perepäeva raames käisid pered koos lastega kinos Robinson Crusoe 3D kogupere animafilmi vaatamas Cinamon kinos Tasku keskuses. Igaüks sai ka popkorni ja joogi. Kinos oli sõbrapäeva puhul võimalik teha ka tasuta näomaaling. Seda võimalust kasutas enamus väiksemaid neiusid hea meelega.
Seejärel jalutati läbi Tartu linna, kus sel päeval ei olnud kahjuks raasugi lund, kuid õnneks piilus vahepeal vähemalt päikegi ning sai suudlevate tudengite purskkaevu juures fotografeerida (selfie'sid teha).
Toomemäel Tartu Ülikooli observatooriumis tehti kõigepealt põnev ekskursioon, seejärel söödi laste lemmikuid - burgereid, wrappe ja kaasa võetud krõpse. Tasakaalustuseks rämpstoidule söödi magustoiduks puuvilju.
Seejärel läks lahti meisterdamine koos hullu teadlase assistsendiga - tehti vahvad raketid ning kaunistati need sädeleva liimi, vahtplasti pallide ja sulgedega. Toredat nikerdamast jagus ja mälestuseks jäi enda tehtud rakett.
Tagasiside perepäevale oli väga positiivne. Kõigile väga meeldis. Allpool mõned fotod selle päeva lõpust.Täname veelkord lahkeid annetajaid, et tänu kellele saime sellise toreda päeva ellu viia!

Õppevisiidi raames külastatakse Peterburgi koole ja hariduskeskusi, kes rakendavad uuenduslikke ja kaasavaid õppemeetodeid kultuuri- ja keskkonnahariduse valdkonnas. Näiteks külastatakse multimeedianäitust „Water Universe“ ja Ökoloogia ja Bioloogia Keskust „Krestovsky Island“. Samuti peetakse plaane projekti järgmise poolaasta tegevuste kohta: kavas on õuesõppe programmid Räpina ja Petseri koolides, avatud tunnid ja uurimistööde konkurss.

Visiit saab teoks projekti “CuNaHe: Formaalsete ja mitteformaalsete haridusasutuste võrgustiku koostöö tugevdamine Pihkva järve piirkonna kultuuri- ja looduspärandi säilitamise ja edendamise toetamiseks“ raames, mis viiakse ellu 2019-2021 aastal.

Projekti juhib MTÜ Peipsi Koostöö Keskus. Eestist on partneriteks Räpina Ühisgümnaasium ning seotud osapooleks Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus. Venepoolseteks partneriteks on MTÜ Peipsi Järve Projekt Pihkvast, Petseri 3. Keskkool, seotud partneriks Pihkva Riiklik Ülikool.

Projekti eesmärgiks on koolide ja mitteformaalsete haridusasutuste võrgustiku kaudu tugevdada piiriülest koostööd. Projekti fookuseks on Peipsi-Pihkva järve piirkonna ühise kultuuri- ja looduspärandi käsitlemine läbi uuenduslike hariduslike meetodite ja aktiivõppe, mis omakorda aitab kaasa teadlikkuse suurenemisele piirkonnast ning selle edendamisele. Rohkem infot projektist http://www.ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/cunahe

Projekti rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020 suuruses 148 286,70 eurot ja Keskkonna Investeeringute Keskus. Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärgiks on edendada Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni piiriülest koostööd sotsiaalmajandusliku arengu edendamiseks piiriülestel alade. Programmi koduleht on leitav www.estoniarussia.eu.

Rohkem teavet:

Margit Säre

Peipsi Koostöö Keskus

margitsare@gmail.com, tel 3725088409
CuNaHe: Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region  

Programmi rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö program 2014-2020